fbpx

Kullanma Kılavuzu

UYARILAR

⦁ Raptorex Mini, 220 volt AC ile çalışmakta olup daha yüksek veya daha düşük akımda çalıştırılamaz.

⦁ Yüksek voltajla çalışması nedeniyle hiçbir suretle cihazın içini açmayın. Arıza durumunda teknik servis ile iletişime geçin. 

⦁ Malzeme kesimi sırasında mutlaka koruyucu gözlük kullanın ve kesim sahasından uzakta durun. Kesilen malzemeler yüksek hızlarda dışarı saçılabilir.  

⦁ Hiçbir suretle kesim sahasına herhangi bir uzvunuzu veya yabancı madde yaklaştırmayın. Cihazı sadece açma kapama düğmesi ile kapatın, harici yöntemlerle durdurmaya çalışmayın.

⦁ Makine tamamen durdurmadan makine veya kesim sahasına müdahalede bulunmayın.

⦁ Cihazın verimli çalışması için düz bir zemine yerleştirilmesi gerekir. 

⦁ Uygun bıçak ve uygun devir sayısı, malzeme tipine göre çok önemlidir. Yanlış uygulamalar cihazın arızalanmasına ve kesilen nesnenin zarar görmesine neden olur.

⦁ Cihaz alüminyum, bakır, gümüş gibi yumuşak metalleri, cam, plastik, ahşap gibi malzemeleri kesmeye uygundur. Aşırı zorlamadan kaynaklanan kullanımlar cihaza zarar verir.

 

İLK ÇALIŞTIRMA

⦁ Raptorex Mini CNC cihazınız çalışmaya hazır, kurulu şekilde size gelmektedir. Cihazınızı kutudan çıkardıktan sonra, düz bir masa üstüne dengeli bir şekilde koyunuz.

⦁ 3 numara ile belirtilmiş olan yan camların montajını yapınız. 4 numaralı poşet içerisinde bulunan montaj için gerekli vida ve kanal somunlarını kullanın. 

⦁ ER-11 pensini, ER-11 kapağı içine oturtun. Daha sonra, kapağı spindle motorun en altta bulunan vidalı kısmına sıkın. Pens ve kapağı 7 numaralı torbanın içinde bulabilirsiniz. 

⦁ 2 numaralı torbanın içindeki güç kablosunu cihazınızı elektriğe bağlamak için takın. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için, güç kablosunu taktığınız taraftaki açma düşmesini 1 pozisyonuna getirin. Daha sonra, makinanızın diğer tarafında bulunan yeşil renkli açma düğmesine basın. Bu işlemi yaparken, spindle ile temasdan kaçının. Makinanız çalışır durumdayken, aydınlatma ışıklarının yandığını görebilirsiniz. Spindle hız düğmesi ile spindle motorunu test edin. Her şey çalışıyor ise makinanızı kırmızı düğmeye basarak kapatın.

⦁ www.raptorexcnc.com adresinden destek bölümüne gidin. Buradan, yazılım bölümüne giderek,  gerekli yazılımları indirin ve kurun.

⦁ Yazılım yüklemelerini bitirdikten sonra, 1 numaralı torbada bulunan USB kabloyu, bilgisayarınız ve cihazınız arasında bağlantı kurmak için kullanın.

⦁ Yüklemiş olduğunuz açık kaynak kodlu OPEN BUILDS yazılımını çalıştırın. Makinanızın Açma butonuna basarak çalıştırın.

⦁ Yazılım penceresinde, sol üst köşede bulunan listeden doğru bağlantı noktasını seçerek, altındaki yeşil renkli “connect” butonuna basın. Eğer bağlantı başarılı ise, yeşil renkli “Connect” yazılı butonu, kırmızı renkli “Disconnect” butonu olarak görmeniz gerekiyor. Bağlantıyı kesmek isterseniz kırmızı butona basabilirsiniz. Bağlantı kurulur kurulmaz, üst menüde sağ tarafta, alarm ışığının yanıp söndüğünü göreceksiniz. Yapmanız gereken, yine üst menü de “Home All” tuşuna basarak, makinanızın kendi eksen sıfırlamasını yapmasını sağlamaktır. Bu işlem bittikden sonra alarm ışığı sönecektir.

⦁ Artık makinanızı kullanmaya hazırsınız.

 
Shopping Cart
Scroll to Top
Open chat
1
Hemen Yaz!
Merhabalar. Nasıl yardımcı olabiliriz?